Новини. місто Світловодськ

Новорічний вандалізм: Головну ялинку міста обікрали в переддень Нового року

Опублікована (04.01.2017 08:58)

Новорічний вандалізм: Головну ялинку міста обікрали в переддень Нового року

Відсутність значної кількості ялинкових прикрас, викручені та розбиті лампочки на гірляндах, побиті, поламані та вимазані брудом декорації – саме така яскрава картина чекала на світловодців цього ранку – Головна ялинка міста постраждала від рук вандалів-грабіжників.

 

У ніч з 28-го на 29-те грудня відбулося пограбування головної ялинки Світловодська. Окрім зниклої великої кількості прикрас, злочинці побили та поламали декорації, біля підніжжя ялинки. Раніше, яскраві обличчя казкових героїв, які радували око жителів міста, сьогодні втратили колишній шарм. Побиті ногами, брудні, поламані, зі значними дірками та подряпинами більше не виглядають такими привабливими. Злочинці не просто зчинили пограбування – навмисно було спаплюжене майно громади.

 

КП «Комбінат комунальних послуг», який утримує ялинку, на чолі з Олександром Плахотнім, виїхали на місце пригоди. Дещо вдалося поправити, дещо підфарбувати та полагодити, але загальна картина залишається незмінною – вандалізм видно неозброєним оком.

 

Постає питання – на скільки безпринципними та аморальними можуть бути грабіжники, щоб «обнести» головний символ Нового року у Світловодську. В новорічну ніч (а це менше ніж через дві доби), світловодці традиційно зберуться на Центральній площі міста, щоб відсвяткувати рік прийдешній, а на них там буде чекати обікрадена ялинка, без значної кількості прикрас та гірлянд. Не варто зауважувати, що ялинку кожного вечора відвідує велика кількість людей, у тому числі і діти. Як пояснити дітям, чому ялинку обікрали, та чому подібному є місце в нашому житті, адже ми йдемо в ногу с прогресом, прямуємо в Європу? Справді в Європу? В європейських містах не обкрадають ялинкові прикраси та не паплюжать новорічні декорації в переддень Нового року. В європейських містах люди поважають старання та роботу своїх сусідів.

В цьому році на утримання ялинки з місцевого бюджету було виділено близько тринадцяти тисяч гривень. Працівники ККП встановлювали та прикрашали її, організація Християнської Віри Євангельської, церква «Вефіль» встановили біля ялинки «Вертеп» для піднесення святкового настрою в місті, але всі ці старання виявилися марними. Злочинці знехтували моральними принципами, щоб досягти задуманої мети. Але яка вона, ця мета – навмисно спаплюжити головний символ Нового року, чи поповнити запас домашніх ялинкових прикрас?

Прикро та сумно, що в наш час подібні злочини мають місце бути. Хочеться вірити, що вандалів піймають та притягнуть до відповідальності.

Юлія Абрамкіна.